Nowości z targów cyfrowych CES

Pandemia dosięgła także branżę targów. Dlatego też tegoroczny CES, który zwykle odbywał się w Las Vegas, odbył się wyłącznie w formie cyfrowej. Jakie nowości zostały zaprezentowane na tych targach?

Consumer Electronics Show (CES) to największe światowe targi elektroniki konsumenckiej, które od 1967 roku odbywają się corocznie w Las Vegas. To miejsce prezentacji nowości wprowadzanych w danym roku na rynek światowy.

Zdrowie na pierwszym miejscu

cessCes W tym roku targi CES skupiały się w większym stopniu na sprzęcie medycznym, kategorii „health, wellness & fitness”, czyli na zegarkach i bransoletach z technologiami, które pomogą nam utrzymać dobrą kondycję, monitorować wszelkie możliwe parametry zdrowia i przekazywać informacje o nich bezpośrednio lekarzowi. Odbyła się na przykład prezentacja urządzenia MedWand, za pomocą którego pacjent samodzielnie dokonuje pomiaru ciśnienia i temperatury, a zmierzone dane następnie automatycznie trafiąją do lekarza. Kolejną nowością jest BioButton – urządzenie przeznaczone do noszenia o wielkości monety, które realizuje ciągły pomiar temperatury, pulsu, częstotliwości oddechu i analizuje przebieg wszystkich wielkości. Powinno być zdolne w odpowiednim czasie zwrócić uwagę na zmiany wskazujące na rozpoczynającą się chorobę Covid-19. Albo na przykład udoskonalony Galaxy Watch 3 z czujnikami EKG.

 Zabawa 

sachyszachy Twórcy nie zapomnieli oczywiście o gadżetach gamingowych, które zapewnią świetną rozrywkę w lockdownie. Możesz na przykład pograć w szachy z przeciwnikiem, który siedzi na drugim końcu świata, pionki będą przesuwać się zgodnie z ruchami przeciwnika, tę nowość przedstawiła firma Square Off. Naprawdę ciekawym egzemplarzem elektroniki rozrywkowej była kostka WOWCube System. Chodzi o innowacyjną platformę rozrywkową, która ma postać i częściowo także właściwości znanej kostki Rubika. Do „konsoli” możesz przenieść gry pobrane za pomocą odpowiedniej aplikacji w iPhonie albo nawet zaprogramować własne gry.

 Inteligentny dom

mobNa tegorocznych targach CES zostały zaprezentowane bezprzewodowe podkładki do ładowania BOOST CHARGE TrueFreeedom Pro oferujące możliwość ładowania kilku urządzeń jednocześnie. Firma Airthings przedstawiła produkt Wave Mini, które służy jako indykator ryzyka powstania grzyba i informuje także o stanie powietrza w pomieszczeniu wewnętrznym. Uproszczenie życia oferuje inteligentna bateria wodna U by Moen. Można nią sterować głosem albo bezdotykowo, ustawiać różne opcje, ponadto informuje o zużyciu wody.