Inteligentna żarówka - drobiazg, który zmieni twoje życie

Światło jest nieodłącznym elementem naszego życia. Ma wpływ na sposób, w jaki widzimy świat, odbieramy kolory i orientujemy się w przestrzeni. Ma wpływ na nasz nastrój, wydajność pracy i zdrowie. Nie ma wątpliwości, że największe korzyści przynosi dla człowieka światło naturalne. My jednak zamieszkujemy szerokość geograficzną, gdzie światło może znajdować się pod horyzontem nawet przez 15 godz. na dobę. Jak zatem sprawić, aby światło w pomieszczeniach wewnętrznych było dostoswane jak najlepiej do naszych własnych potrzeb i rytmu biologicznego? Inteligentna żarówka to proste, nowoczesne i oszczędne rozwiązanie!

Czym jest inteligentna żarówka?

Czy już zdarzyło Ci się leżeć w ciepłym łóżku, gdy nagle przypomniałeś sobie, że zapomniałeś zgasić światło w kuchni? Teraz już nastał koniec takich sytuacji. Inteligentna żarówka LED to doskonały pomocnik zapewniający efektywne oświetlenie domu. Z Twoim smartfonem skomunikuje się za pośrednictwem aplikacji Smart Life i umożliwi w ten sposób wyłączanie albo włączenie światła, regulowanie jego intensywności, odcienia i koloru. A wszystko bez potrzeby zrobienia jednego kroku! Teraz nie musisz już robić kompromisów i kupować specjalne lampy albo żarówki na różne okazje. Jedna inteligentna żarówka potrafi stworzyć ambientowe oświetlenie podczas kolacji z przyjaciółmi albo też praktyczne jasne światło do czytania i pracy. Czas użytkowania dochodzi aż do 40 000 godz.

Światło może przyczynić się do poprawy wydajności i lepszego nastroju

barvy a intenzitaKolory i intensywność. Wybierając odpowiednie oświetlenie pomieszczenia, należy wybrać odpowiedni kolor (temperaturę barwową) i intensywność światła.

KOLORY ŚWIATŁA

Temperatura barwowa wyrażana jest w kelwinach i zwykle można wybierać spośród odcieni koloru pomarańczowego, żółtego, białego do niebieskiego. Im wyższa jest ta wielkość, tym światło ma zimniejszy odcień. Takie światło ma działanie pobudzające i nadaje się do oświetlenia powierzchni roboczych w kuchni, do biur, centrów handlowych albo łazienek. Zwłaszcza zimą światło o zimniejszych odcieniach może pozytywnie wpływać na nasz nastrój i podnosić wydajność pracy. Natomiast ciepłe odcienie ewokują poczucie relaksu i spokoju. Nadają się do odpoczynku i dlatego są zwykle wybierane do sypialki, pokoju dziecięcego albo salonu.

INTENSYWNOŚĆ ŚWIATŁA

Oko ludzkie jest bardzo wrażliwe, ma dużą zdolność akomodacji i potrafi rozpoznawać przedmioty także w warunkach niekomfortowych pod względem oświetlenia. To ma jednak duży wpływ na naszą wydajność, skupienie się, energię, nastrój psychiczny i zdrowie. Im wyższa intensywność światła, tym lepiej widzimy na naszą pracę i lepiej się koncentrujemy. Ale jednocześnie może oddziaływać nawet drażniąco, szczególnie w przypadku dzieci albo osób starszych. Dlatego jest ważne prawidłowe dobranie intensywności światła w zależności od czynności, wieku i pory dnia.

Jakie światło należy wybrać do kuchni połączonej z jadalnią?

Jasne światło do gotowania albo miłe, przytłumione do kolacji? A jeśli chcę intensywne światło do łazienki do porannego prysznica, ale łagodne do wieczornej kąpieli? Dzięki inteligentnej żarówce nie musisz już wybierać pomiędzy pierwszą i drugą opcją. Nie musisz dostosowywać się do żarówki. To Twoja żarówka dostosuje się do Ciebie!

Zegary do sterowania oświetleniem - świetny pomocnik, który zaoszczędzi Ci mnóstwo pieniędzy.

Czy w domu masz chronicznego „zostawiacza włączonego światła”? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi NIE, to prawdopodobnie jesteś nim sam. Zgodnie z badaniami dotyczącymi oszczędności energii trzy czwarte osób zapomina wyłączać światło, szczególnie wieczorem. W tym samym badaniu zauważono, że niepotrzebne świecenie jest regularną podstawą kłótni w przypadku jednej czwartej rodzin.

Jeśli chcesz oszczędzać naturę, swój portfel i zachować spokój w swoim domu, z pewnością docenisz funkcję zegara oświetlenia. W aplikacji Smart Life możesz ustawić odliczanie czasu albo dokładną godzinę wyłączenia światła i problem będziesz miał z głowy.

Instalacja i obsługa aplikacji

Łączenie żarówki z aplikacją i sterowanie nią są całkowicie bezproblemowe i intuicyjne. Po pobraniu aplikacji Smart Life w App Store albo Google Play i założeniu konta użytkownika wśrubuj żarówkę do lampy albo żyrandola i włącz światło. Instalacja żarówki w aplikacji jest prosta i składa się z trzech kroków.

  • Za pomocą aplikacji zeskanuj kod QR, który znajdziesz na opakowaniu.
  • Wyłącz i włącz światło trzy razy.
  • Zatwierdź dodanie żarówki do aplikacji i wprowadź dane logowania Twojej sieci wi-fi.

 

O ile jesteś nowym użytkownikiem, uwierz nam, że na kilka pierwszych dni żarówka stanie się Twoją nową zabawką. Ciągłej zmianie odcieni i intensywności światła po prostu nie można się oprzeć.

W aplikacji znajdziesz 4 zakładki. Pierwsza z nich oferuje możliwość ustawienia ciepła i jasności światła za pomocą skali. Druga umożliwia konfigurowanie koloru i nasycenia koloru oświetlenia. W trzeciej zakładce możesz wybierać spośród przygotowanych schematów oświetlenia albo utworzyć własne. Jeśli zamierzasz czytać książkę, ustawienie odpowiedniej jasności i odcienia światła będzie kwestią dwóch sekund. Ostatnia zakładka oferuje możliwość odliczania i zegara. Czy Twoje dzieci boją się ciemności? Włącz im światło na 20 minut i w ten sposób zaoszczędzisz sobie drogę do pokoju dziecięcego.

  Android - 10Android - 11Android - 12Android - 13

Jaśniejsza przyszłość w Twoich rękach

Inteligentna żarówka znajdzie swoje miejsce w każdym nowoczesnym domu. Przyniesie do Twojego domu światło. Światło, które będzie dokładnie spełniać Twoje wyobrażenia i aktualne potrzeby. W dodatku wszystko odbywać się będzie za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Można więc bez przesady powiedzieć, że jaśniejsze jutro jest w Twoich rękach.