Inteligentna doniczka - pomoc dla początkujących i doświadczonych ogrodników

chytrý květináč 3Inteligentna doniczka 3 Świeże zioła, kto by ich nie lubił? Dietetycy pieją im chwałę z powodu zawartości dużej ilości substancji prozdrowotnych, zaś szefowie kuchni ze względu doprawienia smaku każdego przepisu.

Zakup ziół może okazać się drogi, także w przypadku zakupu całej doniczki, w której niestety po kilku dniach często usychają. Idealnym rozwiązaniem jest uprawa ziół we własnym zakresie. W warunkach domowych nie każdemu się to jednak udaje. I właśnie dlatego ostatnio dużej popularności cieszą się inteligentne doniczki.

Dla kogo są przeznaczone inteligentne doniczki?

Chociaż uprawa szczypiorku, bazylii albo kolendry może wydać się banalnym zadaniem, nie wszyscy mają w domu dogodne warunki do jego wykonania. Jeśli nie masz odpowiedniej ilości naturalnego światła, balkonu ani ogrodu. Prawdopodobnie masz już za sobą kilka nieudanych podejść ogrodniczych. W dodatku w ogrodzie albo na balkonie nie można uprawiać ziół przez cały rok. Ogrodnik musi zapewnić także ziołom nawadnianie i nie zapominać o regularnym podlewaniu.
Inteligentna doniczka jest wyposażona w inteligentną kontrolkę wody, która informuje o jej braku. W ten sposób rośliny mają zapewniony automatyczne nawadnianie bez potrzeby codziennego podlewania. Nadaje się więc także dla mniej obowiązkowych ogrodników. Jest przeznaczona nie tylko do uprawy wyżej wymienionych ziół, rosną w niej także małe rośliny owocowe i warzywa, wanilia, kaktusy i mniejsze kwiaty

Producenci inteligentnych doniczek znaleźli inspirację w NASA. Rośliny są w nich uprawiane w taki sposób, aby ich korzenie miały zapewniony ciągły dostęp do wody, tlenu i substancji odżywczych.
Chodzi o uprawę hydroponiczną za pomocą świateł LED.

Uprawa hydroponiczna

chytrý květináč2Uprawa hydroponiczna inteligentna doniczka2 Co to jest hydroponika? To sposób uprawy bez zastosowania gleby - czyli tylko za pomocą wody, roztworu odżywczego i samej rośliny. Ma kilka zalet. Bez gleby albo innego podłoża zmniejsza się do minimum ryzyko powstania grzybów. Dlatego nadaje się dla alergików. W przypadku uprawy hydroponicznej można dokładnie kontrolować ilość składników odżywczych dostarczanych roślinie. Zioła zakorzeniają się szybciej niż w glebie i nie potrzeba ich tak często przesadzać. Dlatego rośliny rosną szybciej i szybciej też zbierasz plony. Inteligentna doniczka ma inteligentną niebieską kontrolkę, która zawsze informuje, że nadszedł czas, aby podlać roślinę.

Najskuteczniejsza kombinacja świateł

Za pomocą żarówek LED w inteligentnej doniczce można kombinować różowe i białe światło wspomagające wzrost. Dlaczego dwa światła? Nie wystarczy tylko jedno? Każde ze świateł ma inną długość fali oraz inny wpływ na rozwój rośliny. Różowe światło powstaje w wyniku kombinacji światła niebieskiego i czerwonego, przy czym niebieskie światło w przeznaczone jest głównie do wspomagania ogólnego wzrostu roślin, podczas gdy czerwone światło wspomaga raczej rozwój owoców i kwiatów. Białe światło uzupełnia spektrum długości fali, aby uprawa była możliwie najwydajniejsza. To światło można stosować także do oświetlenia pomieszczenia.

Kolejne zalety inteligentnych doniczek Blueroad.pl

Jedną z zalet jest niewątpliwie design. Doniczka może być pięknym dodatkiem w Twoim domu. W ten sposób będziesz mieć w domu coś „żywego” i zielonego, w dodatku sama doniczka będzie pięknym przedmiotem. Dzięki białemu, błyszczącemu malowaniu nadaje się niemal wszędzie. Wspomniane białe światło może także zastąpić lampkę biurkową.

Kolejną zaletą jest możliwość umieszczenia dwóch strąków nasion w jednej inteligentnej doniczce. W doniczce można w ten sposób uprawiać jednocześnie więcej roślin. Oferuje automatyczna nawadnianie, jej pojemność wystarczy, aby pomieścić ilość wody potrzebną do nawadniania roślin przez jeden cały miesiąc.

Nic dziwnego, że inteligentne doniczki należą do najpopularniejszych inteligentnych akcesoriów domu. Jeszcze nie posiadasz inteligentnej doniczki? Wybierz sobie jedną spośród dwóch oferowanych przez nas wariantów.