Gorące nowości z targów CES 2023

Gorące nowości z targów CES 2023

CES to największe targi elektroniki użytkowej. To miejsce w Las Vegas, gdzie co roku zbierają się wszystkie nowinki technologiczne z całego świata. I sami widzicie, że tegoroczna edycja była prawdziwym sukcesem. Poniżej przedstawiamy Wam nowości smart home z różnych kategorii, które przykuły naszą uwagę i które naszym zdaniem wnoszą świeży wiatr w świat innowacyjnych technologii.

Słuchawki i respirator w jednym

sluchátka s filtrací vzduchuRewolucyjne podejście do filtracji powietrza przyniosła firma Dyson i jej słuchawki Zone z wyjmowanym elementem filtrującym powietrze, który można przypiąć do słuchawek i umieścić nad nosem i ustami. Modyfikacja ta w zasadzie tworzy designerską półmaskę, która może chronić Cię np. przed różnymi szczepami wdychanych wirusów, cząstkami pyłu i innymi zanieczyszczeniami powietrza. Zestaw słuchawkowy nie tylko oferuje innowacyjne rozwiązanie w zakresie ochrony przed chorobami układu oddechowego, ale również posiada nowatorski design, który z pewnością przyciągnie uwagę w miejscach publicznych. Ta nowość cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi i zapewne w przyszłości usłyszymy o niej więcej. 

Karmnik dla ptaków z kamerą, powiadomienie i identyfikacja aktualnie obserwowanych gatunków

Ptačí krmítko s kamerou, notifikací a určením pozorovaného druhuBird Buddy przedstawił miłośnikom ptaków wspaniały sposób, aby już nigdy nie przegapić okazji do obserwacji ptaków. Inteligentny karmnik dla ptaków z wbudowaną kamerą nie tylko wysyła właścicielowi powiadomienie, gdy do karmnika przylatują ptaki, ale także potrafi zidentyfikować obserwowany gatunek. Bird Buddy wierzy, że funkcja identyfikacji gatunków będzie mile widziana nie tylko przez początkujących, ale także przez bardziej doświadczonych obserwatorów, którzy mogą mieć niezwykłą okazję do obserwacji gatunku, który nie jest tak często spotykany. Firma pokazuje na CES kilka modeli, w tym płynny dozownik pokarmu dla kolibrów (na zdjęciu) oraz taki z tacką na nasiona.

Naucz swojego psa mówić

Naučte svého psa mluvit s FluentPetNaucz swojego psa mówić z FluentPetSystem FluentPet Connect uczy psa mówić z odrobiną przesady. Za każdym razem, gdy Twój pupil naciśnie łapką przycisk, usłyszy Twój głos zapowiadający przedmiot lub czynność związaną z daną płytką. Twój zwierzak musi być najpierw wyedukowany i stopniowo nauczony, co reprezentuje każdy przycisk. Po przeszkoleniu, Twój zwierzak będzie wtedy dotykał odpowiedniego przycisku, aby dać Ci znać, czego chce lub potrzebuje i nigdy nie będziesz musiał zgadywać, co oznacza jego spojrzenie intencyjne połączone z marudzeniem.

Telewizja bez kabli

Televize bez kabelůTelewizja bez kabliPonad 55-calowy telewizor OLED zachwyci wszystkich miłośników technologii bezprzewodowej. Telewizor nie ma w ogóle kabli. Nie ma nawet kabla zasilającego, działa na akumulatorki i można go powiesić na ścianie bez sprzętu montażowego. Kolejną innowacją jest rozdzielczość telewizora, którą można zwiększyć do 8K poprzez połączenie 4 oddzielnych paneli telewizyjnych - znów bez kabli. Połączenie nie zawiera również żadnych ramek, dzięki czemu można cieszyć się pełnym obrazem w wysokiej rozdzielczości. To sympatyczne rozwiązanie zostało zaprezentowane na targach przez CEO hung.

Prysznic SPA

Sprcha s funkcí aroma SpaPrysznic z funkcją aromatu SPAKohler wprowadził głowice prysznicowe, które oferują doświadczenie SPA bezpośrednio we własnym domu za ułamek kosztów wizyt w centrach wellness i SPA. W rzeczywistości ich głowica prysznicowa może wzbogacić wodę o przyjemny zapach i zmienić kąpiel pod prysznicem w niezwykłe doświadczenie. Wystarczy włożyć do systemu prysznicowego kapsułę zapachową z olejkami eterycznymi (np. mieszanka lawendy i wanilii, szałwii i paczuli lub rumianku i zielonej herbaty). O resztę dba głowica prysznicowa. Największą zaletą jest to, że głowica prysznicowa jest łatwa w montażu i nie wymaga żadnych modyfikacji.