Dyfuzory zapachowe - sprawią, że cały Twój dom będzie ładnie pachniał

Dyfuzor zapachowy nadaje doskonale do aromaterapii oraz jako dodatek domowy, który uzupełni wnętrze o grę świateł. Dyfuzory zapewniają równomierne rozproszenie zapachu w całym pomieszczeniu. Bądź co bądź to urządzenie inteligentne, może być zatem obsługiwany za pomocą aplikacji mobilnej. Dyfuzor zapachowy to nowoczesne urządzenie przeznaczone do terapii zapachowej w warunkach domowych, która poprawi Twój nastrój i zdrowie.

Spróbuj włączyć go w swoim domu, usiądź wygodnie i po prostu odpoczywaj.

H855383034d414a53a964d40c74a98706qJaki typ dyfuzora wybrać? W jaki sposób się używa i jakie zalety mają olejki eteryczne w stosunku do zdrowia i dobrego stanu psychiki?

Dyfuzory zapachowe

Na rynku istnieją 4 typy dyfuzorów: ultradźwiękowe, termiczne, nebulizujące i parowe. Wszystkie mają ten sam cel, czyli zapewnienie wypoczynku dla ciała i umysłu za pomocą olejków eterycznych. Pomagają uwolnić się od stresu i zapewniają przyjemny aromat olejków eterycznych. Który z typów dyfuzorów oferowanych na rynku wybrać?

 

 

 

Kryteriów wyboru istnieje wiele. My zapoznamy Cię z parametrami, które uważamy za najistotniejsze.

  • Zakres pokrycia
  • Format (przenośny, do ładowania itd.)
  • Wygląd
  • Pojemność zbiornika
  • Wymiary
  • Hałas

Najpopularniejszy typ

Jak zauważył respektowany amerykański ekspert w dziedzinie olejków eterycznych Hope Gillerman, najlepszymi dyfuzorami są dyfuzory ultradźwiękowe. Dyfuzory ultradźwiękowe stosują częstotliwość elektroniczną do generowania wibracji. W ten sposób stwarzają efekt przypominający wrzenie wody, ale bez użycia ciepła. Wibracje rozbijają olejki eteryczne na mikrocząstki, które następnie są wypuszczane w powietrze w postaci delikatnej mgły.

Dyfuzory ultradźwiękowe należą do raczej tańszych dyfuzorów dostępnych na rynku. Są stosunkowo ciche i zwykle bardzo niezawodne. Są zasilane przez podłączenie do gniazdka albo za pomocą baterii.

Zastosowanie

Aby uzyskać właściwą funkcję, należy napełnić pojemnik wodą i dodać 3-5 kropli na 100 ml wody (ogólna zasada, należy uwzględnić także wielkość pomieszczenia). Intensywność można stopniowo zwiększać poprzez dodawanie wybranego olejku eterycznego, który spełnia najlepiej konkretne wymagania. Obowiązuje jednak złota zasada, że mniej oznacza więcej, ponieważ nadmiar olejku eterycznego może spowodować migreny i podrażnienie oczu. W przypadku niektórych olejków wystarczy mniej (np. bardzo aromatyczny cynamon) albo więcej (grejpfrut, cytryna) kropli. Potem wystarczy już tylko podłączyć dyfuzor do gniazdka albo go włączyć w przypadku bateriowego. Można konfigurować intensywność wypuszczania pary i okres czasu, po którym urządzenie wyłączy się automatycznie. Rekomendowane jest używanie dyfuzora z przerwami, po określonym czasie należy go wyłączyć.

HTB1ui.IOAvoK1RjSZPfq6xPKFXaLGra kolorów

Dyfuzory są wyposażone w podświetlenie za pomocą światła albo taśmy LED. Kolory stworzą przyjemny nastrój i Ty możesz się delektować prawdziwym wrażeniem jak w spa w warunkach domowych. W aplikacji mobilnej (albo za pomocą przycisku na dyfuzorze) możesz skonfigurować konkretny kolor albo stopniową zmianę kolorów. Światło jest delikatne, a jeśli przeszkadzałoby Ci, to można go całkowicie wyłączyć.

Oleje eteryczne i ich działanie

Olejki eteryczne zawierają wysoko stężone kompleksowe substancje o różnych właściwościach prozdrowotnych i profilaktycznych. Dlatego też należy zadbać o wybór jakościowych olejków, które są całkowicie naturalne. Olejki syntetyczne bowiem nie wykazują żadnego działania na organizm człowieka. Kolejnym parametrem decydującym o wyborze określonego aromatu, jest pożądane działanie. Ogólnie można rozróżniać pomiędzy olejkami o działaniu energetyzującym, pobudzającym umysł, wspomagającym ogólne funkcjonowanie organizmu (grejpfrut, mięta pieprzowa, rozmaryn) oraz olejkami relaksującymi i kojącymi (lawenda, rumianek, waleriana, jaśmin). Esencje zapachowe mogą także zapewniać neutralizację zapachów i dezynfekcję powietrza (mięta, eukaliptus, cytryna, pomarańcza).

Dyfuzor działa korzystnie zarówno na zdrowie psychiczne, ale przez to, że również nawilża powietrza, potrafi pomóc w udrożnieniu zatkanych dróg oddechowych i przynosi ulgę w przypadku przeziębienia.

W naszej ofercie inteligentnych dyfuzorów można znaleźć także olejki eteryczne, które będą świetnym dodatkiem do Twojego zakupu. Każdy olejek posiada szczegółowy opis właściwości i działania na Twoje zdrowie i umysł.

Jesteśmy przekonani, że każdy wybierze sobie z naszej szerokiej oferty dyfuzorów różnych kształtów odpowiednie urządzenie. Oferta olejków eterycznych da możliwość wybrania odpowiedniej opcji według pożądanego działania i chęci delektowania się określonym zapachem i kolorem.