Dlaczego warto kupić ingeligentne gniazdko

Powodów, dlaczego warto kupić inteligentne gniazdko, może być więcej, od praktycznych, do bardziej zabawnych. Inteligentne gniazdko w prosty i szybki sposób zmieni klasyczne urządzenia i odbiorniki, i zbliży Cię w ten sposób do bardziej inteligentnego domu. Za pomocą konfiguracji godzin włączania i wyłączania albo zdalnego wyłączania i włączania, gniazdko może pomóc w osiąganiu oszczędności i kontrolowaniu zużycia energii.

Chytra zasuvka

Sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej.
Sterowanie inteligentnym gniazdkiem jest proste i intuicyjne. Oferuje możliwości bezpośredniego włączania i wyłączania urządzenia, konfiguracji dokładnej godziny wyłączenia urządzenia i odliczania czasu do wyłączenia danego urządzenia. Oferuje także możliwość śledzenia zużycia energii elektrycznej - aplikacja oferuje raporty podsumowujące zużycie za określony okres. W domu można zainstalować większą liczbę inteligentnych gniazdek i obsługiwać je indywidualnie w aplikacji mobilnej.
Oszczędności energii i kontrola zużycia
Poszczególne urządzenia można włączać albo wyłączać za pomocą konfiguracji godziny. To może przyczynić się do ograniczenia zużycia prądu w przypadku urządzeń, mogących zostać w nocy odłączone od zasilania takich jak np. telewizor albo komputer. Urządzenia te będą gotowe do pracy o zwykłej godzinie. Za pomocą skonfigurowania odpowiedniej godziny włączenia i wyłączenia można osiągnąć duże oszczędności w pomieszczeniach z ogrzewaniem elektrycznym, co uwidoczni się w końcowym rachunku za prąd.
Kolejną zaletą jest monitoring prądu zużywanego przez określone urządzenie, w celu weryfikacji informacji przekazanych przez producenta albo w celu zmotywowania do osiągania oszczędności, można również wyznaczyć limity ilości prądu zużywanego przez poszczególne urządzenia, co z kolei przełoży się na mniejszą częstotliwość ich używania.
Konfiguracja zegara włączenia i wyłączenia urządzenia, w tym zdalna
Jako przykład konfiguracji godziny włączenia określonego urządzenia możemy wymienić czajnik elektryczny. Wieczorem wystarczy napełnić czajnik wodą, następnie włączyć go i wyłączyć inteligentne gniazdko, zanim czajnik zacznie działać. Następnie w aplikacji mobilnej należy ustawić godzinę włączenia inteligentnego gniazdka równą godzinie ustawionej na budziku, i w ten sposób możemy zapewnić sobie kolejny powód, aby wstać z łóżka na czas. W taki sam sposób można ustawić na przykład wyłączenie lampki nocnej w sypialni - kiedy przypadkiem zaśniesz przy włączonej lampce, inteligentne gniazdko wyłączy ją o określonej godzinie i jej światło już cię nie obudzi ze snu. Różnych możliwości zastosowania jest oczywiście o wiele więcej, wystarczy namyśleć się nad możliwym obszarem jego pomocy.
Zwiększenie komfortu w domu
Inteligentne gniazdko może zaoferować dodatkowe możliwości komfortu. Możesz zdalnie wyłączać na przykład lampkę w rogu pomieszczenia albo w sąsiednim pokoju bez potrzeby wstawania z ciepłego łóżka. W taki sam sposób można zdalnie wyłączać i włączać radio albo telewizor.
Prosta instalacja
Instalacja inteligentnego gniazdka jest bardzo prosta. Wystarczy podłączyć je do gniazdka w ścianie, połączyć z siecią wi-fi i zainstalować aplikację mobilną, za pomocą której połączysz się z danym gniazdkiem. Cała instalacja razem z ustawieniem nie zajmie więcej niż 15 minut, potem już możesz rozpocząć sprawdzanie zalet oferowanych przez inteligentne gniazdko.