Dlaczego warto kupić ingeligentne gniazdko

Powodów, dlaczego warto kupić inteligentne gniazdko, może być więcej, od praktycznych, do bardziej zabawnych. Inteligentne gniazdko w prosty i szybki sposób zmieni klasyczne urządzenia i odbiorniki, i zbliży Cię w ten sposób do bardziej inteligentnego domu. Za pomocą konfiguracji godzin włączania i wyłączania albo zdalnego wyłączania i włączania, gniazdko może pomóc w osiąganiu oszczędności i kontrolowaniu zużycia energii.

Chytra zasuvka

Sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej.
Sterowanie inteligentnym gniazdkiem jest proste i intuicyjne. Oferuje możliwości bezpośredniego włączania i wyłączania urządzenia, konfiguracji dokładnej godziny wyłączenia urządzenia i odliczania czasu do wyłączenia danego urządzenia. Oferuje także możliwość śledzenia zużycia energii elektrycznej - aplikacja oferuje raporty podsumowujące zużycie za określony okres. W domu można zainstalować większą liczbę inteligentnych gniazdek i obsługiwać je indywidualnie w aplikacji mobilnej.
Oszczędności energii i kontrola zużycia
Poszczególne urządzenia można włączać albo wyłączać za pomocą konfiguracji godziny. To może przyczynić się do ograniczenia zużycia prądu w przypadku urządzeń, mogących zostać w nocy odłączone od zasilania takich jak np. telewizor albo komputer. Urządzenia te będą gotowe do pracy o zwykłej godzinie. Za pomocą skonfigurowania odpowiedniej godziny włączenia i wyłączenia można osiągnąć duże oszczędności w pomieszczeniach z ogrzewaniem elektrycznym, co uwidoczni się w końcowym rachunku za prąd.
Kolejną zaletą jest monitoring prądu zużywanego przez określone urządzenie, w celu weryfikacji informacji przekazanych przez producenta albo w celu zmotywowania do osiągania oszczędności, można również wyznaczyć limity ilości prądu zużywanego przez poszczególne urządzenia, co z kolei przełoży się na mniejszą częstotliwość ich używania.
Konfiguracja zegara włączenia i wyłączenia urządzenia, w tym zdalna
Jako przykład konfiguracji godziny włączenia określonego urządzenia możemy wymienić czajnik elektryczny. Wieczorem wystarczy napełnić czajnik wodą, następnie włączyć go i wyłączyć inteligentne gniazdko, zanim czajnik zacznie działać. Następnie w aplikacji mobilnej należy ustawić godzinę włączenia inteligentnego gniazdka równą godzinie ustawionej na budziku, i w ten sposób możemy zapewnić sobie kolejny powód, aby wstać z łóżka na czas. W taki sam sposób można ustawić na przykład wyłączenie lampki nocnej w sypialni - kiedy przypadkiem zaśniesz przy włączonej lampce, inteligentne gniazdko wyłączy ją o określonej godzinie i jej światło już cię nie obudzi ze snu. Różnych możliwości zastosowania jest oczywiście o wiele więcej, wystarczy namyśleć się nad możliwym obszarem jego pomocy.
Zwiększenie komfortu w domu
Inteligentne gniazdko może zaoferować dodatkowe możliwości komfortu. Możesz zdalnie wyłączać na przykład lampkę w rogu pomieszczenia albo w sąsiednim pokoju bez potrzeby wstawania z ciepłego łóżka. W taki sam sposób można zdalnie wyłączać i włączać radio albo telewizor.
Prosta instalacja
Instalacja inteligentnego gniazdka jest bardzo prosta. Wystarczy podłączyć je do gniazdka w ścianie, połączyć z siecią wi-fi i zainstalować aplikację mobilną, za pomocą której połączysz się z danym gniazdkiem. Cała instalacja razem z ustawieniem nie zajmie więcej niż 15 minut, potem już możesz rozpocząć sprawdzanie zalet oferowanych przez inteligentne gniazdko.

Please log in again

We are sorry for interrupting your flow. Your CSRF token is probably not valid anymore. To keep your e-shop secure, we need you to log in again.

Thank you for your understanding.

Zaloguj sie