3 wskazówki, jak oszczędzać dzięki inteligentnemu gniazdku

Kupiłeś inteligentne gniazdko i chcesz wiedzieć, jak osiągnąć wymarzone oszczędności? Podpowiemy Ci, co monitorować za pomocą inteligentnego gniazdka lub jak regulować zużycie energii za pomocą aplikacji mobilnej.

3 tipy jak uspořit s chytrou zásuvkou (1)3 wskazówki, jak oszczędzać dzięki inteligentnemu gniazdkuProsta instalacja inteligentnego gniazdka.

Inteligentne gniazdka mają wiele zalet. Największą z nich jest niewątpliwie fakt, że nie wymagają ingerencji w instalację elektryczną. Możesz więc już teraz zacząć tworzyć inteligentny dom. W rzeczywistości inteligentne gniazdko można uruchomić w kilka minut - wystarczy podłączyć je do istniejącego gniazdka, połączyć z WiFi i sparować z aplikacją na smartfonie.

Idealne wyczucie czasu

Pierwszą wskazówką, która może zaoszczędzić sporo pieniędzy, jest wyczucie czasu rozpoczęcia i zakończenia pracy urządzeń w wyznaczonym czasie. Na przykład, jeśli chcesz mieć ciepło w biurze zaraz po przyjściu, ustaw grzejnik przestrzenny tak, aby włączył się kilka minut przed wejściem do biura. Nie musisz nawet myśleć o jego wyłączeniu - wystarczy, że wstępnie ustawisz to za pomocą aplikacji.

chytrá zásuvka2 (1)Kontroluj zużycie energii

Inteligentne gniazdko2D Kolejnym sposobem na maksymalne wykorzystanie inteligentnego gniazdka jest monitorowanie zużycia energii. Inteligentne gniazdko BOT S1 z licznikiem energii może to zrobić. Również w tym przypadku trzymamy się wspomnianej aplikacji na smartfony. W tej aplikacji można monitorować, czy dane różnią się od gwarancji producenta, ustawić limity dla poszczególnych urządzeń lub po prostu dowiedzieć się, od czego zacząć oszczędzanie.

Zdalnie steruj urządzeniami

Dzięki sparowanym gniazdkom i aplikacji możesz monitorować, które urządzenia pracują na pełnych obrotach z poziomu swojej kanapy. Dzięki temu możesz je wyłączyć zdalnie z domowego zacisza. Zostawiłeś włączone światło w korytarzu, ale nie masz ochoty wstawać z łóżka? To też nie problem - wystarczy, że wyłączysz je za pomocą telefonu komórkowego. Jeśli wybierasz się na wakacje, możesz nawet regularnie włączać światło w sypialni. W ten sposób możesz zabezpieczyć swój dom przed nieproszonymi gośćmi, którzy mogliby obrać za cel Twój dom podczas urlopu.

Być może jesteś już pewien, że inteligentne gniazdo wtykowe jest tym, czego potrzebuje Twój dom. Ale jeszcze więcej możesz przeczytać w naszym artykule Dlaczego warto zaopatrzyć się w inteligentne gniazdko?